TSM
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited · Technology · Semiconductors
Momentum girdileri (karşılaştırılabilir yöneticiler):
hissedar genişliği +8.3% ·
pay akışı -6.5% ·
net yeni pozisyonlar +7.7%
— formül
Sahiplik parçalanması — daha fazla hissedar, daha küçük toplam pay
Tüm sahiplik rakamları: yalnızca izlenen 13F yöneticileri, adi hisse senedi pozisyonları, raporlama dönemi Q3 2024
| Çeyrek | Hissedarlar | Δ | Hisseler | Raporlanan değer | Yeni | Çıkışlar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Q2 2026 | 191 | +2 | 544.31M | $258.00B | +5 | −5 |
| Q1 2026 | 193 | +2 | 558.25M | $187.56B | +5 | −3 |
| Q4 2025 | 189 | -1 | 558.26M | $169.14B | — | −1 |
| Q3 2025 | 38 | +1 | 267.84M | $74.80B | +1 | — |
| Q2 2025 | 34 | +5 | 182.63M | $41.37B | +5 | — |
| Q1 2025 | 26 | -3 | 103.51M | $17.18B | +1 | −4 |
| Q4 2024 | 29 | +2 | 120.06M | $23.71B | +3 | −1 |
| Q3 2024 | 26 | +2 | 113.72M | $18.44B | +3 | −1 |
| Q2 2024 | 24 | — | 121.56M | $21.13B | — | — |
| # | Yönetici | Hisseler | Δ hisseler | Değer | Ağırlıkları | Tutulan | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Capital World Investors ✦ | 35.31M | -11.8% | $6.13B | 1.0% | ▼ Trim | 2 | SEC ↗ |
| 2 | Fisher Asset Management ✦ | 28.77M | +1.3% | $5.00B | 2.0% | ▲ Add | 2 | SEC ↗ |
| 3 | Coatue Management ✦ | 9.37M | -17.8% | $1.63B | 6.0% | ▼ Trim | 2 | SEC ↗ ×8 |
| 4 | T. Rowe Price ✦ | 6.21M | -20.8% | $1.08B | 0.1% | ▼ Trim | 2 | SEC ↗ ×3 |
| 5 | Wellington Management ✦ | 4.42M | -15.9% | $767.98M | 0.1% | ▼ Trim | 2 | SEC ↗ ×9 |
| 6 | Lone Pine Capital ✦ | 4.21M | -29.8% | $731.65M | 5.5% | ▼ Trim | 2 | SEC ↗ |
| 7 | Tiger Global Management ✦ | 3.63M | +18.4% | $631.29M | 2.7% | ▲ Add | 2 | SEC ↗ |
| 8 | Baillie Gifford ✦ | 2.13M | -59.4% | $369.88M | 0.3% | ▼ Trim | 2 | SEC ↗ ×4 |
| 9 | Millennium Management ✦ | 1.98M | -17.3% | $343.01M | 0.3% | ▼ Trim | 2 | SEC ↗ |
| 10 | Citadel Advisors ✦ | 1.83M | -6.9% | $317.63M | 0.3% | ▼ Trim | 2 | SEC ↗ ×2 |
| 11 | Third Point ✦ | 1.78M | -12.1% | $309.13M | 4.2% | ▼ Trim | 2 | SEC ↗ |
| 12 | Point72 Asset Management ✦ | 1.21M | +95.3% | $209.60M | 0.7% | ▲ Add | 2 | SEC ↗ |
| 13 | Two Sigma Investments ✦ | 1.12M | Yeni | $194.38M | 0.5% | New | 1 | SEC ↗ |
| 14 | Renaissance Technologies ✦ | 848.42K | +2336.0% | $147.35M | 0.2% | ▲ Add | 2 | SEC ↗ |
| 15 | Geode Capital Management ✦ (pasif) | 642.78K | -0.3% | $111.63M | 0.0% | ▼ Trim | 2 | SEC ↗ |
| 16 | D. E. Shaw & Co. ✦ | 576.12K | +485.6% | $100.05M | 0.1% | ▲ Add | 2 | SEC ↗ ×2 |
| 17 | Altimeter Capital ✦ | 519.29K | Yeni | $90.19M | 1.3% | New | 1 | SEC ↗ |
| 18 | Appaloosa ✦ | 400.00K | -13.0% | $69.47M | 1.0% | ▼ Trim | 2 | SEC ↗ |
| 19 | Adage Capital Partners ✦ | 325.05K | +59.8% | $56.45M | 0.1% | ▲ Add | 2 | SEC ↗ |
| 20 | Arrowstreet Capital ✦ | 7.78M | +52.2% | $42.54M | 0.0% | ▲ Add | 2 | SEC ↗ |
| 21 | ARK Investment Management ✦ | 222.25K | -13.3% | $38.60M | 0.4% | ▼ Trim | 2 | SEC ↗ |
| 22 | Fairfax Financial ✦ | 141.70K | 0.0% | $24.61M | 2.2% | Held | 2 | SEC ↗ |
| 23 | AQR Capital Management ✦ | 138.68K | +27.1% | $24.08M | 0.0% | ▲ Add | 2 | SEC ↗ ×2 |
| 24 | Dodge & Cox ✦ | 107.50K | +24.3% | $18.67M | 0.0% | ▲ Add | 2 | SEC ↗ |
| 25 | Duquesne Family Office ✦ | 57.35K | Yeni | $9.96M | 0.3% | New | 1 | SEC ↗ |
| 26 | GAMCO Investors ✦ | 2.87K | -12.6% | $498,433 | 0.0% | ▼ Trim | 2 | SEC ↗ |
"Yöneticinin ağırlığı" = pozisyonun, ilgili yöneticinin raporlanan 13F hisse senedi değeri içindeki payı — kanaat ölçütü. ✦ = küratörlü yönetici.
Yeni alıcılar
| Two Sigma Investments | $194.38M | 0.5% |
| Altimeter Capital | $90.19M | 1.3% |
| Duquesne Family Office | $9.96M | 0.3% |
Çıkıldı
| Soros Fund Management | $25.52M | idi 0.8% |
Tam piyasa bağlamı: TÜM 13F filers'ları genelinde (SEC yapılandırılmış veri, Q1 2026): 1 sahipler, 373.02K hisseler, $46.18M raporlanan. Bu, yukarıdaki takip edilen evren rakamlarından farklı, daha eski bir döneme aittir ve ikisi hiçbir zaman birbirine karıştırılmaz.
Bu menkul kıymetin takip edilen yatırımcılarının en sık birlikte elinde bulundurduğu diğer varlıklar — ortak sahiplik sayımları, temel ilişkiler değil.
Açık piyasa alımları (P)
Officer · SVP · 52 hisse @ 79.39 · $4,128
Officer · SVP and GC · 53 hisse @ 79.39 · $4,208
Officer · SVP · 51 hisse @ 79.39 · $4,049
Officer · VP · 7 hisse @ 79.39 · $556
Officer · VP · 40 hisse @ 79.39 · $3,176
Officer · SVP and Deputy Co-COO · 60 hisse @ 79.39 · $4,763
Officer · VP · 39 hisse @ 79.39 · $3,096
Officer · VP · 46 hisse @ 79.39 · $3,652
Officer · VP · 36 hisse @ 79.39 · $2,858
Officer · VP · 40 hisse @ 79.39 · $3,176
Açık piyasa satışları (S)
Kapsama penceremizde açık piyasa içeriden satış işlemi yok.
Ödüller, kullanımlar ve vergi stopajı hiçbir zaman alım veya satım olarak sayılmaz. Metodoloji