★
Trade Filings
Managers Aandelen Ingediende stukken Superinvesteerders
Signalen Institutionele aankopen Institutionele verkopen Insider-activiteit 13D & 13G Watch Sectorrotatie
Tools Aandelenscreener Manager Screener Beheerders vergelijken Consensusmandjes Alle onderzoekstools Data-API
Leren & AI Leren Vraag de data AI-agents
Nieuws ★ Opgeslagen
Over Over ons Methodologie Contact Disclaimer
Reader
DATAPAKKETTEN

Downloads van historische data: binnenkort beschikbaar met accounts.

API GATEWAY

Gratis alleen-lezen JSON-toegang tot de gecachede gegevens van de site.

Donkere modus

Begeleide weergave
Nieuw met markten (koersen, yields, YTD, marktkapitalisatie)? We leggen elk begrip uit terwijl u bladert, in begrijpelijke taal. Dezelfde data, met ingebouwde uitleg.

Expertvisie
U kent de markt al. Alleen de data: schoon, snel en compact, zonder extra uitleg. Dit is de standaardweergave.

Interfacetaal
Effectdossier · gearchiveerd kwartaal

TSM

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited · Technology · Semiconductors

412.61 -2.3% marktkapitalisatie $2.14T koers vertraagd (FMP) · per Oct 16 22:08 UTC · los van onderstaande aangiftegegevens

Q2 2026 Q1 2026 Q4 2025 Q3 2025 Q2 2025 Q1 2025 Q4 2024 Q3 2024
26Gevolgde houders
+2Δ houders
113.72MGehouden aandelen
$18.44BGerapporteerde waarde
+3Nieuwe posities
−1Uitstappen
Rising Overtuigingsscore 41/100 Hoe deze worden berekend → Dit toelichten aan de Research Desk →

Momentum-inputs (vergelijkbare managers): breedte van houders +8.3% · aandelenstroom -6.5% · netto nieuwe posities +7.7% · formule
Fragmentatie van eigendom: meer houders, kleiner totaalbelang

Alle eigendomscijfers: uitsluitend gevolgde 13F-managers, posities in gewone aandelen, rapportageperiode Q3 2024

Eigendom in de tijd
KwartaalHoudersΔAandelenGerapporteerde waardeNieuwUitstappen
Q2 2026 191 +2 544.31M $258.00B +5 −5
Q1 2026 193 +2 558.25M $187.56B +5 −3
Q4 2025 189 -1 558.26M $169.14B n/a −1
Q3 2025 38 +1 267.84M $74.80B +1 n/a
Q2 2025 34 +5 182.63M $41.37B +5 n/a
Q1 2025 26 -3 103.51M $17.18B +1 −4
Q4 2024 29 +2 120.06M $23.71B +3 −1
Q3 2024 26 +2 113.72M $18.44B +3 −1
Q2 2024 24 n/a 121.56M $21.13B n/a n/a
Aantal houders
Wie het bezit · Q3 2024
#ManagerAandelenΔ aandelenWaardeHun gewichtGehouden
1 Capital World Investors ✦ 35.31M -11.8% $6.13B 1.0% ▼ Trim 2 SEC ↗
2 Fisher Asset Management ✦ 28.77M +1.3% $5.00B 2.0% ▲ Add 2 SEC ↗
3 Coatue Management ✦ 9.37M -17.8% $1.63B 6.0% ▼ Trim 2 SEC ↗ ×8
4 T. Rowe Price ✦ 6.21M -20.8% $1.08B 0.1% ▼ Trim 2 SEC ↗ ×3
5 Wellington Management ✦ 4.42M -15.9% $767.98M 0.1% ▼ Trim 2 SEC ↗ ×9
6 Lone Pine Capital ✦ 4.21M -29.8% $731.65M 5.5% ▼ Trim 2 SEC ↗
7 Tiger Global Management ✦ 3.63M +18.4% $631.29M 2.7% ▲ Add 2 SEC ↗
8 Baillie Gifford ✦ 2.13M -59.4% $369.88M 0.3% ▼ Trim 2 SEC ↗ ×4
9 Millennium Management ✦ 1.98M -17.3% $343.01M 0.3% ▼ Trim 2 SEC ↗
10 Citadel Advisors ✦ 1.83M -6.9% $317.63M 0.3% ▼ Trim 2 SEC ↗ ×2
11 Third Point ✦ 1.78M -12.1% $309.13M 4.2% ▼ Trim 2 SEC ↗
12 Point72 Asset Management ✦ 1.21M +95.3% $209.60M 0.7% ▲ Add 2 SEC ↗
13 Two Sigma Investments ✦ 1.12M Nieuw $194.38M 0.5% New 1 SEC ↗
14 Renaissance Technologies ✦ 848.42K +2336.0% $147.35M 0.2% ▲ Add 2 SEC ↗
15 Geode Capital Management ✦ (passief) 642.78K -0.3% $111.63M 0.0% ▼ Trim 2 SEC ↗
16 D. E. Shaw & Co. ✦ 576.12K +485.6% $100.05M 0.1% ▲ Add 2 SEC ↗ ×2
17 Altimeter Capital ✦ 519.29K Nieuw $90.19M 1.3% New 1 SEC ↗
18 Appaloosa ✦ 400.00K -13.0% $69.47M 1.0% ▼ Trim 2 SEC ↗
19 Adage Capital Partners ✦ 325.05K +59.8% $56.45M 0.1% ▲ Add 2 SEC ↗
20 Arrowstreet Capital ✦ 7.78M +52.2% $42.54M 0.0% ▲ Add 2 SEC ↗
21 ARK Investment Management ✦ 222.25K -13.3% $38.60M 0.4% ▼ Trim 2 SEC ↗
22 Fairfax Financial ✦ 141.70K 0.0% $24.61M 2.2% Held 2 SEC ↗
23 AQR Capital Management ✦ 138.68K +27.1% $24.08M 0.0% ▲ Add 2 SEC ↗ ×2
24 Dodge & Cox ✦ 107.50K +24.3% $18.67M 0.0% ▲ Add 2 SEC ↗
25 Duquesne Family Office ✦ 57.35K Nieuw $9.96M 0.3% New 1 SEC ↗
26 GAMCO Investors ✦ 2.87K -12.6% $498,433 0.0% ▼ Trim 2 SEC ↗

"Hun weging" = het aandeel van de positie in de gerapporteerde 13F-aandelenwaarde van die manager: de overtuigingsmaatstaf. ✦ = gecureerde manager.

Nieuwe kopers

Two Sigma Investments $194.38M 0.5%
Altimeter Capital $90.19M 1.3%
Duquesne Family Office $9.96M 0.3%

Verlaten

Soros Fund Management $25.52M was 0.8%

Volledige marktcontext: over ALLE 13F-indieners (SEC gestructureerde data, Q1 2026): 1 houders, 373.02K aandelen, $46.18M gerapporteerd. Dit betreft een andere, oudere periode dan de bovenstaande cijfers van het gevolgde universum; beide worden nooit gecombineerd.

Vaak gezamenlijk in bezit

Wat de gevolgde houders van dit effect het vaakst nog meer bezitten: aantallen gedeeld eigendom, geen fundamentele relaties.

Insider-transacties

Open-market aankopen (P)

Oct 07 Wang Ying-Lang

Officer · SVP · 52 aand @ 79.39 · $4,128

Oct 07 Fang Shu-Hua

Officer · SVP and GC · 53 aand @ 79.39 · $4,208

Oct 07 Lee Chun-Hsien

Officer · SVP · 51 aand @ 79.39 · $4,049

Oct 07 Tien Bor-Zen

Officer · VP · 7 aand @ 79.39 · $556

Oct 07 Yuan Lipen

Officer · VP · 40 aand @ 79.39 · $3,176

Oct 07 Hou Yung-Chin

Officer · SVP and Deputy Co-COO · 60 aand @ 79.39 · $4,763

Oct 07 Hwang Yuan-Ko

Officer · VP · 39 aand @ 79.39 · $3,096

Oct 07 Ku Yao-Ching

Officer · VP · 46 aand @ 79.39 · $3,652

Oct 07 Lu Chin-Sheng

Officer · VP · 36 aand @ 79.39 · $2,858

Oct 07 Tien Bor-Zen

Officer · VP · 40 aand @ 79.39 · $3,176

Open-market verkopen (S)

Geen open-market insider-verkopen in ons dekkingsvenster.

Toekenningen, uitoefeningen en belastinginhoudingen worden hier nooit meegeteld als aankopen of verkopen. Methodologie

In het nieuws
Herkomst: Eigendom op basis van geparseerde 13F common-stockposities (gevolgde universum, vergelijkbare sets voor wijzigingen); insider-rijen afkomstig van formulieren 3/4/5; belangen uit Schedules 13D/13G; elke indiening verwijst naar het origineel op SEC EDGAR. Rapportageperiode: Q3 2024 · Methodologie · Verkrijg dit via de API